Aktuální otázky geografie Evropy

Ve čtvrtek 29. 4. 2021 proběhla v rámci zeměpisných seminářů online přednáška s názvem Aktuální otázky geografie Evropy.

Přednášející RNDr. Martin Jurek, Ph.D. z katedry geografie UPOL blíže představil tři témata: klimatickou změnu, Brexit a současnou situaci na Ukrajině. Přednáška proběhla v prostředí Zoom, doufáme však, že v příštím školním roce již proběhne naživo.

Jitka Pokorníková

Z ohlasů studentů:

Čtvrteční přednáška vztahující se k aktuálním tématům Evropy se mně líbila. Dozvěděla jsem se nové informace související s problematikou klimatických změn a byla zajímavým oživením v našem klasickém rozvrhu.

Pavlína Poláčková, 4.A

Mně se přednáška moc líbila. Zejména chci vyzdvihnout tu část o klimatické změně, která mne zaujala asi nejvíce (konkrétněji ty grafy ukazující snížení emisí CO2 a dohody a jejich cíle).

Vendula Kolářová, oktáva

Bylo to skvělé zpříjemnění výuky, přednášející se v tématu velmi dobře vyznal a uměl informace a souvislosti zajímavě podat. Dozvěděl jsem se hodně nových informací - například jak se hlasovalo v konkrétních oblastech VB při referendu o BREXITu.

Jerguš Dovala, septima

upol.jpg