Bílá velryba

V pátek 21. 5. 2021 se žáci naší primy měli možnost seznámit s herci Slováckého divadla a s dramatizací slavného románu Hermanna Melvilla Bílá velryba.

S našimi žáky debatovali herci Slováckého divadla Petra Staňková a Štěpán Goiš a my jim za to moc děkujeme. Pro žáky a budoucí diváky Slováckého divadla to bylo vítané zpestření, což dokládají i jejich slova níže.

Žáci se pokusili posléze zpracovat do infografiky základní postřehy z tohoto díla, viz přiložené obrázky.

A ohlasy žáků?

• Dost mě to bavilo, bylo to dobré a zajímavé. Dozvěděli jsme se co jak se dělají divadelní představení a kolik lidí stojí za 1 divadelním představením.
  • Mně se beseda docela líbila. Mě třeba překvapilo, že se na divadle podílí hrozně moc lidí.
  • Já na divadlo moc nejsem, ale užil jsem si to. Překvapilo mě, že stačí většinou jenom 6 týdnů na nacvičení divadelní hry. Líbilo se mi, jak nám vysvětlovali, co každý člověk v tom divadle dělá.
  • Beseda se mi líbila, nejvíce se mi líbilo vyprávění o divadle a kostýmy. Herci byli sympatičtí.
  • Bylo to úžasné, dozvěděla jsem se spoustu věcí, a jsem velice ráda že jsem se mohla zúčastnit.
  • Besedu jsem si hodně užil. Líbilo se mi, jak říkali zajímavosti o příběhu a překvapilo mě, že když se v představení změní role, tak herečku převléknou minimálně 3 lidi.
  • Bylo to super. Moc jsem si to užila. Překvapilo mě, kolik na jednom představení pracuje lidí a jak se to dělá, když se herci musí do minuty převléknout.
  • Bylo to super říkaly nám, jak se rychle musí převlíkat kostýmy a bavili jsme se o pracích, které musíte všechny udělat.
  • Užil jsem si to skvěle, překvapilo mě, jak jsou důležití lidé v zákulisí.

Pokud byste si chtěli ověřit, zda znáte jména z tohoto románu, můžete to zkusit zde v tomto kvízu.

Mgr. Andrea Baumannová

prijit-a-zabrucet-zabrucet-a-jit-tak-to-chodi-u-kapitana-achaba-jachym.jpg  jan-janac.jpg  vystrizek.jpg  bila-velryba-herman-melville-elena.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 6. 2021, 09:19, zobrazeno 154x