Den s překladem

V úterý 16. 3. 2021 se konalo slavnostní vyhodnocení 16. ročníku překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem.

Nejdříve proběhlo vyhlášení vítězů, následovaly přednášky předních tlumočníků a překladatelů. Přednášejícími byli v letošním roce překladatelka Kateřina Klabanová, doc. Enrique Gutiérrez Rubio, Ph.D., bc. Fabiána Tetamenti, PhDr. Pavel Král a šéfredaktor časopisu Plav Martin Pšenička. Odpoledne se konaly překladatelské dílny podle jednotlivých jazyků.

Poprvé se soutěže zúčastnila i naše škola. Z angličtiny překládala neliterární text Alžběta Bařinová (k5A), z němčiny si vybrala literární text Dominika Naďová (k5A) a ze španělštiny Michaela Zástavová (2.OA), která si zvolila text neliterární. Ačkoliv se děvčata neumístila na prvních třech místech, byla pro ně účast v soutěži cennou zkušeností.

Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu cizích jazyků.

Renata Finková

den-s-prekladem-1.jpg  den-s-prekladem-2.jpg  den-s-prekladem-3.jpg  den-s-prekladem-4.jpg 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 3. 2021, 09:10, zobrazeno 398x