Den s překladem

V letošním školním roce se koná již 17. ročník překladatelské soutěže Den s překladem, kterou organizuje Filozofická fakulta Ostravské univerzity. Vyhlášení nejlepších překladů za letošní školní rok proběhne 8. března 2022. Po vyhlášení výsledků následuje přednáškové dopoledne a odpolední workshopy. Od roku 2018 se soutěže mohou účastnit také studenti středních škol. Vybírají vždy jeden ze dvou různých textů - literárního nebo neliterárního. Soutěž je anonymní, mladí překladatelé se podepisují přezdívkami, které si určí sami.

Soutěž je jediná svého druhu v celé České republice a je držitelem prestižního ocenění Evropská jazyková cena LABEL 2009.

Za německý jazyk se do soutěže přihlásily studentky Nikola Winklerová a Dominika Naďová (s6A), obě překládaly neliterární text, a Adéla Sobotková (s7A) s překladem literárního textu. Ze španělského jazyka překládala Michaela Zástavová (3.OA) neliterární text.

Děvčatům přejeme hodně štěstí v soutěži!

Mgr. Renata Finková

vyučující španělského a německého jazyka

Vytisknout stránku Vytisknout stránku2. 2. 2022, 08:24, zobrazeno 273x