Den s překladem

V říjnu loňského roku byl vyhlášen XVII. ročník celostátní překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity Den s překladem. Od roku 2018 je soutěž otevřena nejen vysokoškolským studentům, ale i studentům středních škol, kteří by si rádi prověřili své překladatelské schopnosti a talent.

Studenti si mohou zvolit jazyk, ze kterého chtějí překládat, zda z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny, polštiny, portugalštiny, italštiny nebo latiny. Této možnosti v letošním roce využily i studentky naší školy Nikola Winklerové (s6A), Adéla Sobotková (s7A) a Michaela Zástavová (3.OA).

Dne 8. března 2022 proběhlo vyhlášení nejlepších překladů letošního ročníku, ve kterém naše studentky dosáhly velkého úspěchu. Nikola Winklerová získala 2. místo za překlad neliterárního textu z německého jazyka (celkem 46 účastníků), Michaela Zástavová obsadila 3. místo za překlad neliterárního textu z jazyka španělského (celkem 40 účastníků). Adéla Sobotková získala certifikát za překlad literárního textu.

Blahopřejeme děvčatům ke skvělému výsledku a přejeme hodně štěstí i v dalších soutěžích!

O Dni s překladem se můžete dočíst také zde: https://ff.osu.cz/densprekladem/vyhlaseni-a-vysledky/

Mgr. Renata Finková

vyučující španělského a německého jazyka

dsp-diplom-nikola-winklerova.jpgdsp_diplom-misa-zastavova.jpgdsp_certifikat_sobotkova-adela.jpg