Odpoledne s Donem Quijotem

V pátek 23. dubna 2021 jsme si připomněli Mezinárodní den knihy.  Ústav románských jazyků a literatur Masarykovy univerzity v Brně na tento den připravil projekt nazvaný „Odpoledne s Donem Quijotem“.

Jednalo se v pořadí o 2. ročník štafetového online čtení ze Cervantesova románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Úvodním slovem akci zahájil proděkan pro bakalářské a magisterské studium Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Mgr. Josef Šaur, Ph.D., který zmínil, že je absolventem hodonínské obchodní akademie, a pozdravil všechny studenty naší školy. 

Čtení bylo zahájeno 13. kapitolou první části Dona Quijota za účasti knihovnice Institutu Cervantes v Praze, Teresy Izquierdo, která poté předala slovo dalším účastníkům, kteří již v českém překladu přečetli několik kapitol tohoto klasického díla.

Do štafetového online čtení se zapojily stejně jako loni i studentky naší školy – Michaela Zástavová  (2.OA), Kristýna Froňková  (3.OA), Nikola Winklerová (k5A), Anna Králíková (2A), Lucie Zahrádková (2.A), svou účastí nás podpořil i loňský absolvent obchodní akademie Jaroslav Knedlík, nyní student Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celá akce byla streamována.

Moc děkujeme PhDr. Atheně Alchazidu, Ph.D. za pozvání k účasti na projektu a všem účastníkům za hezký zážitek.

Mgr. Renata Finková
vyučující španělského a německého jazyka

odpoledne-s-donem-quijotem.jpg 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 5. 2021, 08:32, zobrazeno 329x