Online setkání Erasmus+

V pátek 23. dubna se konalo online setkání studentů zapojených do projektu Erasmus+. Akce se zúčastnili i studenti našeho gymnázia zapojení do tohoto projektu.

V minulém školním roce proběhlo již setkání na naší škole, při kterém studenti hostili své kamarády z cizích zemí – Finska, Litvy, Chorvatska, Slovinska a Německa. Sami se však bohužel díky pandemii do zahraničí za projektovým setkáním nedostanou, a tak se rozhodli pod vedením svých kantorů angličtiny strávit alespoň společné dopoledne. Setkání probíhalo přes platformu Google Meet v angličtině. Každá země přidala ruku k dílu a připravila pro své zahraniční kamarády program ve formě vědomostních her, ale také například tance nebo cvičení. Hlavním tématem tohoto ročníku Erasmu je heslo “Sound in body, sound in mind“, což do češtiny můžeme volně přeložit jako “Ve zdravém těle, zdravý duch.“, a tak se i online setkání neslo v tomto duchu. Studenti tak měli možnost prohloubit si nejen své znalosti angličtiny, ale také se dozvěděli spoustu zajímavostí o zdravé výživě a pohybu.

Mně se naše setkání moc líbilo, i když to samozřejmě nenahradí vlastní zkušenost cestovat do partnerské země a seznamovat se nejen s novými přáteli, ale i s tamním způsobem života a zvyky. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne a moc si vážím toho, že se učitelé spojili a připravili pro nás zajímavý a naučný program. Setkání bylo skvělé, ale i tak doufám, že se uskuteční i zbylá projektová setkání a uvidíme se všichni i mimo obrazovky našich počítačů.

Dominika Naďová, k5A

erasmus1.jpg  erasmus2.jpg  erasmus3.jpg  erasmus4.jpg