Prevence kyberšikany

Ve středu 17. 3. se konala konference na IDC Security Forum, během které se naši studenti mohli zúčastnit promítání zkrácené verze mezinárodně oceněného českého miniseriálu o kyberšikaně #martyisdead.

Následovala beseda s tvůrci této série, psychoterapeuty a adiktology na téma kyberšikany, kde měli studenti možnost poslat přednášejícím anonymní dotaz.

Markéta Pavlů, s6A

Měli jsme možnost zhlédnout prvních několik dílů seriálu Marty is dead a potom následovala beseda, kde měli všichni sledující možnost pokládat jakékoliv otázky. Většina z nich nám byla ochotně zodpovězena. Z této konference si odnáším mnoho důležitých informací o základní bezpečnosti na internetu a prevenci šikany. Také jsem ráda, že nám bylo umožněno nahlédnout na to, jak celou problematiku vnímají dospělí, jako například naši rodiče.

Lucie Zahrádková, 2.A

S kyberšikanou se setkala většina mladých lidí a více než 10 dětí ročně z tohoto důvodu spáchá sebevraždu. Je tedy důležité tento problém řešit. Kvůli tomu jsme se my studenti z 1.A dívali 17. 3. na miniseriál #martyisdead i s besedou, týkající se této problematiky. Měli jste dokonce možnost napsat anonymní dotazy, které byly následně zodpovězeny. Mně i mým spolužákům to přišlo zajímavé a přínosné. Nyní díky seriálu víme, že každý problém se dá a měl by se řešit. Některé z nás taky zarazilo a vyděsilo, co jsou lidi pod nátlakem schopní udělat.

Anna Kornasová, 1.A

Minisérii martyisdead můžete zhlédnout na stránkách https://www.mall.tv/martyisdead

marty2.jpg

marty1.png  marty3.jpg  marty4.jpg  marty5.jpg