Soutěž Lidice pro 21. století

Studenti z 1. E si letos poprvé vyzkoušeli náročnost mezinárodní soutěže „Lidice pro 21. století“.

Soutěž je vyhlašována pro česky, slovensky, polsky, anglicky a německy mluvící žáky ve věku 10–19 let a skládá se ze dvou kol. Každé kolo se dělí na dvě části. V první části si studenti prověří své znalosti historie se zaměřením na 30. a 40. léta 20. století, ve druhé části je nutné odevzdat esej na volné téma vztahující se k historii. Soutěže se pravidelně účastní kolem 2000 studentů a do druhého kola postupuje jen 21 účastníků. Nejlépe si z našich studentů vedl Marek Strmiska se 75 body z 95 možných. K postupu do druhého kola tento výsledek bohužel nestačil.

Děkujeme všem studentům, kteří se letošního kola zúčastnili!

Zkuste si příští rok tuto soutěž také. A proč se přihlásit do této soutěže?

Zde jsou důvody našich studentů:

Marek Strmiska: Já bych řekl, že je to skvělá zkušenost zjistit, jaké jsou mé znalosti v porovnání s ostatními studenty, jak už na škole, tak v celé republice.

Aneta Riedlová: Myslím si, že bychom se měli účastnit různých olympiád, protože nám to pomůže se v daném oboru zlepšovat a také nám to může přinést různé výhody. Taky se člověk může lépe zviditelnit a dostat ze sebe maximum.

Taťána Hojsáková: Myslím, že do této soutěže bylo velmi obohacující se přihlásit, protože jsem získala mnoho informací, které jsou užitečné. Určitě je vynikající se dozvědět něco nového.

Šimon Hrdý: Jednou z motivací může být skutečnost zjistit, jak jste na tom oproti ostatním či zjistit, jestli jste se něco naučili. Při řešení ať už jakékoli soutěže se něco nového naučíte, získáte nové zkušenosti, nebo se zlepšíte v práci ve stresu. Dalším důvodem je pro mnohé jistě výhra, tady asi není co komentovat. Někteří se ještě zapojují do soutěží z čistého zájmu k tématu, nebo kvůli zábavě.
To jsou za mě asi 4 nejčastější důvody, proč se zúčastnit soutěží.

Mgr. Kateřina Kouřilová
vyučující německého jazyka a dějepisu

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 4. 2021, 12:30, zobrazeno 52x