Úspěchy našich studentů v zeměpisné olympiádě 2022

Ve druhé polovině prosince 2021 proběhlo gymnáziu školní kolo zeměpisné olympiády. Toho se zúčastnilo 6 studentek z primy, 4 studenti ze sekundy, 9 z tercie a kvarty a nejvíce v kategorii SŠ – celkem 25, převážně chlapců.

Z každé kategorie postoupili 3 studenti za  gymnázium i obchodní akademii do okresního kola, které probíhalo online přes informační systém MUNI. V kategorii A získala Kateřina Kuběnová 1. místo, Lada Novotná 12. a Michaela Nežádalová 29. z celkových 39 účastníků. Dále pak v kategorii B se nejlépe umístila na 7. místě Lucie Matrasová za ní 8. místo Nikola Kotzianová a 13. Tadeáš Kratochvíl z celkem 28 účastníků, z kategorie C se nejlépe umístil Jakub Svoboda na 7. místě, za ním těsně na 8. místě Barbora Ingrová a trojici doplnil Matěj Valášek 14. z celkem 35 účastníků. Společnou kategorii D pro všechny studenty SŠ tradičně ovládl za naši školu Matěj Pernikář na 3. místě, za ním pak Jakub Slezák na 5. místě a na 7. Pavel Vala.

Do krajského kola postoupili 4 studenti a v náročné konkurenci se rozhodně neztratili – Kateřina Kuběnová na 10. místě z 36, Jakub Svoboda na 18. místě, Barbora Ingrová 27. z celkem 34, na 19. místě Matěj Pernikář z 31.

Závěrem chci říci, že výsledky jsou skvělé, studentům nechybí teoretické vědomosti ze zeměpisu, ale jsou také velmi zběhlí ve vyhledávání v atlase a různých výpočtech či analýze textu. Nejdůležitější je, že mají schopnost logického uvažování a nechybí jim zájem pracovat navíc.

Ke všem výsledkům moc gratulujeme!

Jitka Pokorníková

zemepis1.jpg  zemepis2.jpg  zemepis3.jpg  zemepis4.jpg  zemepis5.jpg