Zpráva z terénní zeměpisné exkurze Jedovnice 2022

Ve dnech 31. 5. – 3. 6. 2022 se žáci tercie vypravili do Moravského krasu. Po ubytování v kempu jsme se vydali do arboreta Mendelovy univerzity ve Křtinách, kde nás průvodkyně seznámila s botanickými zajímavostmi. Naše cesta pokračovala do městečka Křtiny, kde jsme navštívili poutní kostel, zvonohru a kostnici.

Druhý den nás čekal program ve Skalním mlýně Domu přírody Moravského krasu. Velkým překvapením byla návštěva jeskyně, která není běžně přístupná. Vyzkoušeli jsme si slaňování s jeskyňáři i pobyt v naprosté tmě a tichu. Také expozice věnovaná přírodě a nácvik uzlování byly zajímavé. Zpět do kempu jsme se vydali pěšky krásnou krajinou.

Třetí den jsme pěšky došli k Rudickému propadání, k větrnému mlýnu v Rudici a nejvíce se nám líbilo v bývalém kaolinovém lomu Seč. Závěr dne si žáci zpříjemnili volejbalem v kempu.

V pátek už nás čekalo balení a návrat zpět do Hodonína. Počasí nám po celou dobu přálo a odjížděli jsme se spoustou pěkných zážitků.

jedovnice1.jpg  jedovnice2.jpg  jedovnice3.jpg  jedovnice4.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 6. 2022, 22:05, zobrazeno 97x