Aktivity

Partnerská škola JŠ Park

Milí studenti, naše škola je partnerskou školou brněnské jazykové školy P.A.R.K., kde můžete složit některou z cambridgeských zkoušek z AJ (FCE, CAE, ale i jiné).

• partnerský kód naší školy pro využití slevy na poplatku za zkoušku je SPS 032, určitě se jej nebojte při přihlašování se ke zkoušce využít
  • zkouškové termíny a místa najdete na www.zkouskypark.cz
  • testy na vypůjčení jsou vám k dispozici v kabinetě č. 23
  • informační brožury a letáky k jednotlivým zkouškám si můžete vyžádat u zástupkyně školy

It's not going to be easy, it's going to be worth it.

c-park_ps_rgb.jpg

Program DOFE již i na GOAH

Na naší škole rozjíždíme od školního roku 2020/2021 britský program seberozvoje pro studenty s názvem DOFE (Duke of Edinburgh´s Award). Bližší info na www.dofe.cz

Zapojit se mohou mladí lidé ve věku 13–24 let. Ve zkratce jde o to, že mladí lidé ve věku 14–24 let si stanoví na 6, 12 nebo 18 měsíců tři cíle v oblastech DOVEDNOST, POHYB a DOBROVOLNICTVÍ a jejich splnění se mají po stanovenou dobu věnují minimálně jednu hodinu týdně.

Zájemci nechť se prosím přidají do FB skupiny DOFE GOAH, kde najdou info, jak dále postupovat či kontaktují paní učitelku Benešovou, Pernikářovou nebo pana učitele Holuba a ti jim poradí se vším potřebným.

dofe-cr.png

Projekt Edison 2020

Ve dnech 3. – 7. února 2020 proběhl na naší škole již 7. ročník projektu EDISON ve spolupráci se zlínskou pobočkou vysokoškolské organizace AIESEC, která se zaměřuje na multikulturní projekty pomáhající spojit mladé lidi z celého světa. Naši studenti se mohli díky univerzitním studentům z Indonésie (dívka Wanda a chlapec Nico) a Austrálie (chlapec Dhruv) dozvědět něco více o nádherných zemích, z nichž pochází a procvičit si v rozhovorech s nimi angličtinu jakožto pracovní jazyk celého týdne.

Naši hosté též navštívili hodonínskou radnici, kde se jim dostalo oficiálního přivítání od vedení města. Kruh se propojil, jelikož rodina pana místostarosty Ambrozka před pár lety také ubytovala studentku v rámci projektu Edison, takže společné téma k debatě se přímo nabízelo. Tradiční součástí projektu Edison je ubytování stážistů v rodinách našich studentů, kteří se jim po celou dobu pobytu intenzivně věnují nad rámec svých školních povinností. Tento rok se hostitelské role ujali Iveta Grégrová ze 3.A, Vojta Jirásek ze s7A a Štěpán Omelka z k5A. Těmto studentům a jejich rodičům patří velké poděkování za zdárný průběh celého týdne, protože poskytli stážistům výborné zázemí a srdečné přijetí. Ve svém volném čase vzali své hosty na výlet třeba do Brna nebo do Valtic a ukázali jim i naši místní kulturu a zvyky. Děkujeme také žákům p1A za nápadité a chutné svačinky pro naše stážisty a SRPŠ za financování celého projektu.

Terénní cvičení ze zeměpisu pro tercii – Jedovnice a Moravský kras

Nedílnou součástí závěru třetího ročníku osmiletého studia na gymnáziu v Hodoníně je čtyřdenní terénní kurz v Moravském krasu se základnou v kempu Olšovec na břehu stejnojmenného rybníka v obci Jedovnice. Žáci jsou ubytováni v bungalovech pro cca 4–5 osob, které jsou vybaveny kuchyňkou, ledničkou, televizí, sprchou a sociálním zařízením.

Kurz se běžně pořádá v období před maturitními zkouškami, tj. v polovině května, kdy je již stabilní a příjemné počasí, vhodné pro terénní aktivity. Žáci se učí orientaci v terénu pomocí mapy a GPS systému, plní úkoly a pracovní listy se zeměpisnou, přírodovědnou i historickou tématikou. Během kurzu navštíví jeskyni Výpustek přebudovanou na protiatomový kryt, historický kostel ve Křtinách, Punkevní jeskyně a Macochu, absolvují geologický kurz pod vedením pracovníků Domu přírody Moravského krasu, kdy si vydolují vlastní kámen, který si následně opracují a vyleští, či se zúčastní výzkumu jeskyně a netopýrů, případně se výtvarně vyřádí v pískovcovém lomu, který hraje mnoha barvami.

V neposlední řadě se mohou ve volných chvílích sportovně vyžít v samotném kempu, a především stmelit kolektiv třídy u táboráku i různých her. Pro svou pestrost, zábavnost i praktičnost bývá terénní cvičení v Moravském krasu žáky velmi oblíbené.

Terénní cvičení ze zeměpisu pro kvartu a první ročník – Olomouc

Součástí studia na gymnáziu je třídenní zeměpisný kurz pořádaný pro studenty osmiletého gymnázia (kvartu) i čtyřletého gymnázia (první ročník). Kurz se uskutečňuje ve spolupráci s katedrou zeměpisu přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Program připravují a při realizaci spolupracují studenti učitelství oboru Zeměpis pod vedením svých pedagogů. Součástí programu je společné poznávání centra města i okolí (např. svatý Kopeček). Při něm dojde i na aktivity podobné hře geocaching, kde připravené „kešky“ obsahují tematické úkoly. Některé části Olomouce pak studenti poznávají ve skupinách, ve kterých se musí dohodnout na strategii pohybu po městě a společně splnit zadané úkoly; doprovázející plnoletý student poradí jen v krajním případě.

Závěrečné prezentace skupin probíhají většinou za pomoci dataprojektoru v počítačové učebně, zažili jsme ale krásnou závěrečnou prezentaci bez pomoci počítače v Rozáriu naproti fakulty. Kromě poznatků si studenti odnesou zážitek „ochutnávky vysokoškolského života“: prostředí fakulty, vysokoškolské menzy i ubytování na koleji je pro ně velmi inspirující.

Také večerní programy – procházka večerním městem a hodina strávená v laser aréně pravidelně přispívají ke spokojenosti studentů.

Podívejte se také na projekty, které u nás probíhají, nebo probíhaly.
Vytisknout stránku Vytisknout stránkuzobrazeno 437x