Naši absolventi

Kačka Borotová

Kateřina Borotová

Právnická fakulta MU

Studiem na hodonínském gymnáziu jsem strávila 8 let, tedy zhruba třetinu svého života a nelituji snad žádné chvilky. Kromě toho, že mě tato škola skvěle připravila na mé další studium na vysoké škole, odnesla jsem si také spoustu krásných zážitků, ať už v podobě rozmanitých školních výletů po celé Evropě, úspěšně uspořádaných akcí na půdě školy nebo jen (zdánlivě) obyčejných přestávek strávených se spolužáky. Dnes hodně cestuji, a jsem tak velmi vděčná, že mě škola nenásilnou cestou naučila perfektně anglicky – jako příklady bych uvedla výměnný pobyt v Turecku, možnost hostit doma dívku z Taiwanu nebo secvičení divadelního představení Romeo a Julie v originále.

Verča a Ondra

V+O: "Na gymnáziu najdete více než jen kamarády na celý život! :-)"

Veronika Paličková

obor Fyzioterapie LF OSU

"Díky vstřícnosti vedení školy a všech kantorů jsem mohla propojit studium s vrcholových sportem. A to není všude samozřejmostí!"

Ondřej Kučeřík

obor ZSV a AJ PedF UPOL

"Svým přístupem mě učitelé inspirovali a utvrdili v tom, že profesní dráha pedagoga bude správným krokem v mé budoucnosti. Tato škola nejen vzdělává, ale také vštěpuje správné hodnoty a rozvíjí individualitu."

Jana Novotná

Všeobecné lékařství LF UP Olomouc

I když bylo učení občas až nad hlavu, tak zpětně musím říct, že studovat na gymnáziu bylo správné rozhodnutí. Gymnázium mi otevřelo dveře na moji vysněnou vysokou školu, získala jsem díky němu všeobecný přehled, spoustu kamarádů a taky jsem měla možnost využít individuální studijní plán pro sportovce, což na většině středních škol není standartem. Navíc jsem v průběhu studia absolvovala jazykový kurz v Anglii zájezd do Skotska a Irska a reprezentovala naši školu ve stolním tenise na Mistrovství světa škol ve Francii i na krajském kole francouzské olympiády. Náš gympl nabízí spoustu možností, jak se realizovat, proto si myslím, že studovat na něm je dobrou volbou :)

Tip: přečtěte si více o historii školy