Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022

Testování na přijímacích zkouškách

Účastníci jednotné přijímací zkoušky se budou muset u zkoušky prokázat negativním testem na COVID (neinvazivní preventivní POC antigenní či neinvazivní preventivní RT-PCR) provedeným v posledních 7 dnech před konáním zkoušky. V případě neprokázání se testem bude žák konat zkoušku v náhradním termínu, stejně jako v případě testu pozitivního. V případě pozitivního výsledku je nutné kontaktovat praktického lékaře a absolvovat konfirmační RT-PCR.

Testy bude povinně provádět základní škola žáka, která bude i vystavovat potvrzení a má informovat žáky o této možnosti.

Alternativou je test ze zdravotnického zařízení či doklad o tom, že žák prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Doporučujeme zajistit si již nyní termín na antigenní test (hrazený přes pojišťovnu) 5 dnů před zkouškou – ráno ve čtvrtek 29. dubna. Dejte si pozor, aby vám lhůta 7 dnů vyšla i na druhý termín zkoušek (úterý 4. 5.). Pokud by byl u antigenního testu nález, tak budete praktickým lékařem posláni na konfirmační PCR test, tudíž potřebujete mít ještě dost času případně falešně pozitivní výsledek antigenního testu zvrátit (u zkoušky byste se následně prokázali negativním PCR). Nespoléhejte na pátek před víkendem a velice nedoporučujeme nechat testování na samotné střední škole (na rozdíl od ZŠ nemají povinnost + pokud by byl test pozitivní, tak již nebudete mít čas zajistit si konfirmační PCR a stihnout řádný termín).

Kompletní opatření k testování účastníků přijímacího řízení naleznete zde.

U zkoušky bude nutné dodržet další povinná protiepidemická opatření – respirátory (trénujte proto psaní testů v respirátorech, najděte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat), dezinfekce, rozestupy či větrání prostorů.

Prosíme, dávejte na sebe pozor, nevystavujte se v týdnech před zkouškou riziku a test si včas zajistěte!

zdroj: www.to-das.cz

Ve školním roce 2021/22 budeme přijímat

Termíny přijímacích zkoušek
Gymnázium 4-leté, OA, EL 3. května 4. května