Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022

Přijímací řízení – 2. kolo

Vzhledem k nenaplnění kapacity uchazečů o studijní obory vypisujeme 2. kolo přijímacího řízení gymnázia 8-letého i 4-letého, ekonomického lycea a obchodní akademie.

Přesné podmínky přihlášení do 2. kola pro:

K přihlášení uchazeče do druhého kola je třeba vyplnit a doručit novou přihlášku  a současně dodat výpis výsledků Jednotné přijímací zkoušky, který byl uchazečům/zákonným zástupcům doručen na mail při přijímacím řízení CERMATem nejpozději do pondělí 14. června v případě zájmu o 8-leté gymnázium, EL a OA, resp. do pátku 18. června v případě zájmu o 4-leté gymnázium.

Milí uchazeči a milí rodiče,

na webových stránkách naší školy a na dveřích G/ve vestibulu OA jsme zveřejnili seznam přijatých uchazečů (tak, jak to nařizuje příslušná vyhláška). Prosím přijďte si vyzvednout rozhodnutí o přijetí/nepřijetí osobně k nám do kanceláře školy (ode dneška od 12 hodin), kde si rovnou můžete napsat i odvolání (poradíme Vám, jak na to) a dozvíte se, kolik přesně bodů vaše dítě získalo a na jakém místě se umístilo. Podat odvolání má určitě smysl! Přijatým uchazečům gratulujeme a zatím nepřijatým držíme palce, ať to vyjde! bez-nazvu.png

Seznamy přijatých uchazečů:

Seznamy nepřijatých uchazečů:

Milí uchazeči a milí rodiče, výsledky přijímacích zkoušek nám CERMAT pošle dnes mezi 10.–14.hodinou. My je poté zpracujeme (rovnost bodů, přihlédnutí ke všem kritériím, pečlivá kontrola) a zveřejníme v průběhu zítřka (čtvrtek 20. 5.) v anonymizované podobě na webových stránkách a dveřích naší školy pod vašimi evidenčními čísly. Do mailu vám také přijde výsledek vašeho testu z M i ČJ (zřejmě v pátek). Přejeme hodně štěstí a držíme palce! bez-nazvu.png

Uchazeč, který měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky na jedné škole a jeden z termínů nekonal, může konat tuto zkoušku v náhradním termínu bez ohledu na důvod jejího nekonání v řádném termínu, pokud potvrdí řediteli školy, na které měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky, do 14. května 2021, že bude konat tuto zkoušku v náhradním termínu. Potvrdit konání zkoušky v náhradním termínu nemusí uchazeč, který se řádně omluvil a již mu právo konat zkoušku v náhradním termínu vzniklo nebo vznikne.
Uchazeč může ve školním roce 2020/2021 vzít zpět zápisový lístek uplatněný v přijímacím řízení, pokud byl následně v prvním kole přijímacího řízení přijat ke vzdělávání ve střední škole po konání přijímací zkoušky v náhradním termínu.

Testování na přijímacích zkouškách

Účastníci jednotné přijímací zkoušky se budou muset u zkoušky prokázat negativním testem na COVID (neinvazivní preventivní POC antigenní či neinvazivní preventivní RT-PCR) provedeným v posledních 7 dnech před konáním zkoušky. V případě neprokázání se testem bude žák konat zkoušku v náhradním termínu, stejně jako v případě testu pozitivního. V případě pozitivního výsledku je nutné kontaktovat praktického lékaře a absolvovat konfirmační RT-PCR.

Testy bude povinně provádět základní škola žáka, která bude i vystavovat potvrzení a má informovat žáky o této možnosti.

Termín testování na ZŠ
Út 27. dubna 2021 – testování se týká uchazečů o 4-leté obory vzdělání – testování platí pro oba dny přijímacích ZK v řádném termínu, tj. Po 3. 5. i Út 4. 5.

Čt 29. dubna 2021 – testování se týká uchazečů o 8-leté obory vzdělání – testování platí pro oba dny přijímacích ZK v řádném termínu, tj. St 5. 5. i Čt 6. 5.

Alternativou je test ze zdravotnického zařízení či doklad o tom, že žák prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Doporučujeme zajistit si již nyní termín na antigenní test (hrazený přes pojišťovnu) 5 dnů před zkouškou – ráno ve čtvrtek 29. dubna. Dejte si pozor, aby vám lhůta 7 dnů vyšla i na druhý termín zkoušek (úterý 4. 5.). Pokud by byl u antigenního testu nález, tak budete praktickým lékařem posláni na konfirmační PCR test, tudíž potřebujete mít ještě dost času případně falešně pozitivní výsledek antigenního testu zvrátit (u zkoušky byste se následně prokázali negativním PCR). Nespoléhejte na pátek před víkendem a velice nedoporučujeme nechat testování na samotné střední škole (na rozdíl od ZŠ nemají povinnost + pokud by byl test pozitivní, tak již nebudete mít čas zajistit si konfirmační PCR a stihnout řádný termín).

Kompletní opatření k testování účastníků přijímacího řízení naleznete zde.

U zkoušky bude nutné dodržet další povinná protiepidemická opatření – respirátory (trénujte proto psaní testů v respirátorech, najděte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat), dezinfekce, rozestupy či větrání prostorů.

Prosíme, dávejte na sebe pozor, nevystavujte se v týdnech před zkouškou riziku a test si včas zajistěte!

zdroj: www.to-das.cz

Ve školním roce 2021/22 budeme přijímat

Termíny přijímacích zkoušek
Gymnázium 4-leté, OA, EL 3. května 4. května