Školní průkaz ISIC

Naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad studenta.

Jakceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako průkaz využitelný pro zhruba 2000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu?

• Funguje  do jídelny a ke vstupu do školy
  • Je oficiálním průkazem studenta naší školy
  • Mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu (např. městské dopravní podniky)
  • Školní ISIC si není nutné každý rok pořizovat znovu – vydaný průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si zakoupí známku prodlužující platnost, kterou získá pouze ve škole.
  • Školní ISIC je levnější!
    • Prvotní pořízení průkazu stojí 290 Kč
    • Cena prodloužení v dalších letech je 180 Kč
    • V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč
    • (ISIC v běžné distribuci stojí 350 Kč každý rok)

Co přináší ISIC?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125 000 slev po celém světě.
  • Slevy a výhody v dopravě: státem dotovaná sleva na jízdné ve vlacích a autobusech po celé ČR ve výši 75 %, MHD nejen v krajských městech.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Slevy na více než 2000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech
    • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si ISIC objednat?

Pravidla pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů najdete na stránkách www.isic.cz. Agendu ISIC na naší škole zařizuje paní Jana Bílková pro G, paní Křečková pro OA. Na e-mail kliglova@goah.cz (G) a na e-mail kocvarova@goah.cz (OA) pošlete průkazovou fotografii budoucího držitele. Uveďte jméno, příjmení a třídu.

Doporučujeme použít digitální fotografii portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotografie.

Podpis papírové žádosti držitelem (zákonným zástupcem) proběhne při objednání průkazu.

Poplatek 290 Kč za novou kartu, 180 Kč za prodloužení stávající ISIC karty student uhradí při objednání ISIC karty u paní Bílkové (G) a u paní Křečkové (OA).

Nová mobilní aplikace pro držitele průkazů ISIC, ITIC a ALIVE

S novým školním rokem bude spuštěna mobilní aplikace ALIVE APP pro držitele průkazů ISIC, ISIC Školák, ITIC a ALIVE.

Uživatelé si budou moci v aplikaci zobrazit digitální průkaz, všechny slevy, soutěže a svá cestovní pojištění. Digitální verze průkazu bude platná v dopravě a u poskytovatelů slev. Studenti, učitelé i zaměstnanci školy tak budou mít svůj průkaz a všechny jeho výhody vždy po ruce.

• Digitální ISIC platí v dopravě včetně státem nařízené slevy pro studenty a žáky.
  • Uplatnění slev u benefitních partnerů a vyhledávání slev dle lokalizace.
  • Upozornění na expiraci průkazu.
  • Možnost uložit si oblíbené slevy.
  • Přehled aktuálních pojištění a jejich platnosti.
  • Číslo průkazu čitelně a přehledně stále před očima.
  • Žáci do 15 let mohou aplikaci používat pouze se souhlasem rodiče.

Aplikace ALIVE APP bude zcela zdarma a dostupná ke stažení v APP STORE a GOOGLE PLAY.

Více informací o aplikaci najdete na www.aliveapp.cz

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 8. 2021, 06:59, zobrazeno 454x